Cem Yılmaz Kimdir

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: İstanbul
  •  Doğum Tarihi: 1973
23 Nisan 1973 Tarihinde hayata gözlerini İstanbul'da açmış olan oyuncu. Okul eğitimlerini sırasıyla Mehmet Akif İlkokulu Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yönetimini bitirerek tamamladı.


Karikatüre büyük ilgi duyan Cem Yılmaz üniversite dönemlerinde Leman isimli mizah dergisinde çizim yapmaya başladı. Çevresinde çok popüler ve espritüel biri olarak tanınan Cem zaman içerisinde gösterilere çıkmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı senelerde, Leman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Daha sonra Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahne almaya başladı Şimdiye kadar 4.500’den fazla sahne deneyimi bulunmaktadır.


Sinema Sektörüne Giriş


1998 yılında "Her Şey Çok Güzel Olacak" isimli filmle sinema sektörüne ilk adımını gerçekleştirdi. İçlerinde Türk Sineması’nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak faaliyet gösterdi. Elini attığı her işte başarılı biri olma özelliğine sahiptir.


Sinema ile uğraşırken sahne almaya devam etti. Bu dönemler genelde en yoğun dönemleri arasında bulunuyordu. Kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.


Sinema ve gösteri yaşamı süresinde birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Opet Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarında önemli misyonlar üstlendi. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.


“Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “ 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.


2012’de Ahu Yağtu ile evlenen sanatçının Kemal adında bir oğlu oldu. 31 Aralık 2013'te Yağtu ile olan evliliği sona erdi.