Murat Boz

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Zonguldak
  •  Doğum Tarihi: 1980
Aslen Zonguldak'lı olan Oyuncu ve Ses Sanatçısı Murat Boz 27 Mart 1980 Tarihinde hayata gözlerini açmıştır. Lise eğitimine kadar Zonguldak'ta ailesi ile birlikte yaşadıktan sonra İstanbul'a yerleşmişlerdir. İstanbul Bilgi Üniversitesi, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam etmektedir. Oyunculuk kariyerinden önce müzik piyasası ile tanınmaya başlayan Murat Boz başta Tarkan olmak üzere birçok ünlü sanatçının Vokalistliğini yapmıştır.

İlk çıkışını 2006'da "Aşkı Bulamam Ben" adlı single ile yapan Boz, daha geniş hayran kitlelerine hitap etmeye başladı. İkişer yıl arayla Maximum, Şans, Aşklarım Büyük Benden albümlerine imza attı. Aynı zamanda besteci, şarkı sözü yazarı ve prodüktörlük de yapan Murat Boz, Kahraman İkili (Free Birds ) adlı animasyon filmde de Hindi Reggie karakterine dublaj yaparak çok farklı alanlarda yeteneğinin olduğunu göstermeye başlamıştır.

Belli aralıklarla aşağıda listelenmiş şarkıları çıkararak sürekli gündemde kalmayı başarmıştır. Birçok albümünde şarkılar ilk 5 içerisinde bulunmuştur.

"Maximum"
"Uçurum"
"Para Yok"
"Özledim"
"Sallana Sallana"
"Geri Dönüş Olsa"
"Kalamam Arkadaş" Şarkısı ile Zirveyi görerek muhteşem kariyerini sürdürmüştür.

2014'ten itibaren oyunculuk kariyerine başlayan ''BOZ'' Hadi İnşallah (2014) ve Kardeşim Benim (2016) filmlerinde başrol oynadı. “O Ses Türkiye” programının dört jüri üyesinden biri de olan başarılı şarkıcı daha sonra, başrolleri İrem Sak ve Yasemin Allen ile paylaştığı, Erol Özlevi’nin yönettiği romantik komedi filmi “Dönerse Senindir” filmi ile sevenleriyle buluşuyor.